Editoriál 0 | Sféra nezávislého priestoru

Začína to vrieť. A jedného dňa to celé vykypí...
Ale nečudo, veď z každej strany do nás niekto hučí, do niečoho tlačí, niečo po nás chce.

 
 

Prednedávnom som našiel doma výtlačok jedného nemenovaného časopisu. Stačí vedieť, že bol až okato tendenčný a zaujatý len jednou stranou mince. Vedľa neho ležal druhý a ten bol tak isto okato tendenčný a zaujatý, ale pre zmenu tou druhou stranou mince. Vtedy mi došlo, že sa všetci nachádzame uprostred bojovej zóny, uprostred vojny - informačnej vojny.

Z každej strany na nás pália politické názory, pravdy, polopravdy, lži, nekultúrnosti, náboženské presvedčenia, odporúčania, propagácie či propagandy a stačí jeden presný zásah do hlavy - koniec. Ranených nás je mnoho, možno až príliš. Pri takýchto vojnách však netečie krv, stráca sa niečo oveľa cennejšie, stráca sa kultúrnosť.

V reálnej vojne raneným pomôže Červený kríž. Ošetrí, vydezinfikuje, zašije, obviaže, dá pusu a môžete ísť. No teraz nám pomôže kto? Musíme si zjavne sami.

Sme Sféra - červený kríž kultúrnosti, nezávislý priestor ľudskosti, nestrannosti, neutrality, dobrovoľnosti a jednotnosti. Pomáhame šíriť a obnovovať kultúrnosť národa, ponúkame autonómnu, neutrálnu, nebojovú zónu pre každého, kto už viac nechce bojovať.

Sme Švajčiarsko medzi časopismi.

Sme Sféra nezávislého priestoru.