Novinky JÚN | Sféra nezávislého priestoru

Za posledné obdobie sa udiali veci a preto rozmýšľame nad zmenami a novinkami v našom projekte. NIE JE TO DEFINITÍVNE, chceme počuť váš názor :)

 

1. Karma je síce zdarma, Sféra nebude? 

Žiaľ, koncept širokej distribúcie a financovania Sféry len čisto z inzercie, príspevkov a sponzorov je zatiaľ NEREÁLNY. Nápad je to šľachetný, no momentálne nie sme schopní, najmä takto zo začiatku, získať potrebné množstvo dukátov a preto sme sa rozhodli, že najlepšie by bolo:
 

 • Cena za jedno číslo Sféry nezávislého priestoru bude od 1,50€!

  Tieto financie pôjdu na aspoň čiastočné pokrytie nákladov a zabezpečenie financií na ďalšie čísla, aby sme ich vždy nemuseli zháňať na poslednú chvíľu. Čo si myslíte o cene? Napíšte do komentárov ;)
   
 • Distribuovať časopis budeme aj naďalej v zaujímavých podnikoch

  Tie budú môcť časopis ponúkať svojim zákazníkom max. za 2,50€ (z čoho určitá marža ostáva samozrejme podniku)

  Áno, chceli sme to mať kompletne zadarmo pre každého... ale osobne v tom nevidím cestu. Ak má niekto pocit, že by to niečo zmenilo, že už sa mu tento projekt teda nepáči, pochopíme to... 
   
 • Predplatné nebude časové, ale číslové

  Predplatné časopisu bude našou primárnou záležitosťou, bude samozrejme výhodnejšie a človek si zaplatí len za konkrétne dodané čísla. Tzn. objednávka nebude spočívať v predplatnom "na rok", ale v predplatnom "na 6 vydaní". Pristupujeme k tomu z dôvodu, že ešte nevieme zabezpečiť presnú periodicitu vydávania Sféry. Myslíme, že je to takto oveľa prehľadnejšie.
   
 • Startlab nevyzerá nádejne, no veríme!

  Stále zbierame príspevky na Startlabe od ľudí, ktorím nevadí prispieť malou sumou na náš projekt. Žiaľ, zatiaľ ľudia moc nereagujú a možno je to aj našou vinou, keďže sme nemali moc čas oslovovať ľudí. Preto, ak si toto čítate, skočte na tento link a prispejte nám aspoň 1€ a poproste o príspevok aj ďalších :) Bez tejto pomoci to budeme mať veľmi, ale naozaj veľmi ťažké.
   
 • Publikovanie v Sfére bolo, je a vždy bude pre každého zdarma!

  Toto je základná myšlienka celého projektu. Preto za články nič nechceme, ani nedávame ALE...

   

2. Výtlačky pre autorov / AFFILIATE!

Autori vždy získajú určité množstvo výtlačkov zdarma pre svoju potrebu! No čo by ste povedali na to, keby ste si mohli niečo málo svojou tvorbou aj privyrobiť? :)

Chceli by sme spustiť náš affiliate partnerský program, ktorý by fungoval na jednoduchom princípe. Ak si cez vás, vašu stránku niekto objedná alebo predplatí Sféru... CINK! mali by ste z toho ako sprostredkovateľ napríklad 50c za jedno číslo alebo 2,50€ / predplatné? Čo myslíte? Dajte vedieť názor do komentárov! 

Tým by sme zabezpečili úplne jednoduchý spôsob, najmä pre vašich známych či fanúšikov, ako sa dostať k časopisu bez toho, aby ho museli niekde špeciálne vyhľadávať a hlavne sa navzájom všetci podporíme! :)

 

3. Sféra letných festivalov!

Toto je zaujímavejšie a hlavne už veľmi veľmi reálne! :)

Čoskoro by sme mali dospieť k dohode s jedným partnerom, ktorý zabezpečuje relax zóny na letných festivaloch a tak, ak budete napríklad o mesiac na Pohode a pôjdete sa vykrochtiť na tulivaky, nájdete na nich naše časopisy! :) 

A aby toho nebolo málo... Chystáme sa pripraviť jednu skvelú akciu pre návštevníkov, lebo písať do časopisu môže naozaj ktokoľvek... ale o tom neskôr! 

 

Čo si o týchto veciach myslíte? Máte nejaké nápady, návrhy, pripomienky? Dajte vedieť do komentárov - najlepšie na FB! :)

 

Ak má niekto pocit, že to už nie je ono, že celá myšlienka sa stráca, verte, že jediné čo týmto chceme dosiahnuť je, aby sa projekt rozbehol, aby sme časopis mohli vydávať, aby ľudia mohli písať a tvoriť, aby to niekto uverejňoval.